Gjevrek Special

Brumera, Vegjetariane

Përbërësit
  • 250 gr miell
  • 25 gr maja
  • 30 gr gjalpë (të butë)
  • 15 gr kripë
  • 350 ml qumësht
  • 15 gr sheqer
Përgatitja
1
Punoni brumin derisa të mos ju ngjitet në duar dhe lëreni që të dyfishojë vëllimin për gati 2 orë.
2
Brumin e ardhur punojeni sërish dhe ndajeni në pjesë të barabarta.
3
Secilës nga copat e brumit jepini formën e një topi më pas sheshojeni me pëllëmbën e dorës.
4
Me anë të një gote të vogël hapni një rreth në mes.
5
Kështu veproni me të gjitha pjesët. Lërini për gati 20 minuta që të pushojnë.
6
Më pas, në një tenxhere me ujë që vlon, hidhni 1 lugë gjelle sheqer dhe pak sodë buke.
7
Ziejini për 6 sekonda secilin nga gjevrekët duke i kthyer nga njëra anë dhe nga tjetra.
8
Vendosini sipër një peshqiri kuzhine që t’u thithë ujin.
9
Më pas vendosini në një tavë pjekjeje.
10
Me anë të një furçe lyejini me të bardhën e vezës, sipas dëshirës mund t’i spërkasni me fara të ndryshme.
11
Piqini në furrën e ndezur paraprakisht në 260 gradë për 15 deri 25 minuta.
12
Tani janë gati për tu servirur në pjatë.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Zupë me kos dhe biskota
Oriz me midhje dhe perime
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Hallvë me arra dhe lëng portokalli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *