Fli e Tetovës

Brumera, Kalorike

Për këtë recetë nevojitet një tepsi relativisht e madhe

Përbërësit:

  • vezë
  • miell
  • gjalpë (lope)
  • kripë
  • 5 lt ujë

Përgatitja:

  1. Përzihen g jithë përbërësit dhe më pas lihet derisa të vijë brumi.
  2. Pastaj me garuzhde (me brumë të ardhur) hedhim një faqe, sipër gjalpë dhe pasi piqet kjo hedhim një faqe tjetër (numri i faqeve sipas dëshirës, 20-25).
  3. Në fund vendoset saçi sipër, e pjekim (shkon deri në 4 orë) dhe në fund e presim.


Articles You May Like

Pite të mbushura me spinaq dhe djathë
Ja sëmundjet që kuron lëngu i lakrës së bardhë
Supë plot vlera me hithra, karota dhe patate
Biskota të shkrifëta me arrë kokosi per 5 minuta
Dollma( japrak) me lakër të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *