Fileto pule me kërpudha

Perime, Pjata kryesore, Te shpejta

Përbërësit
700 gr kërpudha Shampinjon
200 ml pana
2 lugë vaj ulliri
2 thelpinj hudhër
pak majdanoz (të grirë imët)
1 lugë gjelle gjalpë
kripë
piper

Përgatitja
1
Në një tigan me vaj ulliri skuqni hudhrat. Shtoni kërpudhat e prera dhe i lini rreth 10 minuta derisa të vyshken.
2
Shtoni panën, majdanozin dhe trazojini mirë.
3
Në një tigan tjetër skuqni filetot e pulës me pak gjalpë. Marinojini sipas dëshirës me kripë dhe piper.
4
Pasi të jenë gati i servirni në pjatë dhe sipër i shtoni kërpudhat me pana. Vendosni edhe një gjethe borzilok. Ju bëftë mirë!

Articles You May Like

Gjellë me bathë
Akullore me kakao
Bukë me vezë
Reçel me boronica
Hallvë me arra dhe lëng portokalli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *