Fërgesë Tirane

Pjata kryesore

Serviret për (persona):2 Persona

Përbërësit

 • 3 kokrra domate.
 • 5 spec jeshil.
 • 2 thelpinj hudhër.
 • 5 lugë gjelle gjizë.
 • 3 kokrra vezë.
 • kripë.
 • piper i zi.
 • piper i kuq.
 • 2 lugë gjelle vaj ulliri.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Skuqni specat në një tigan të thellë me vajin e ullirit.
 2. Pasi të jënë zbutur pak shtojini 2 thelpi hudhër dhe pak kripë.
 3. Më pas shtoni domatet e prera në kubikë dhe të qëruara nga lëkura, piper të zi, piper të kuq.
 4. Shtoni gjizën dhe përzijeni.
 5. Më pas shtoni vezët, me ngadalë në mënyrë që të mos priten nga nxehtësia.
 6. Shërbejeni të ngrohtë.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Supa e krapit
Kek me krem djathi
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Patate të ëmbla me mish të grirë
Penne me ton dhe ullinj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *