Fërgesë me speca

Pjata kryesore

Përbërësit:

500 g speca 4 domate 1 qepë 2 hudhra 300 g gjizë Vaj ulliri Trumzë Kripë Piper

Pergatitja :

Pastrojmë dhe presim specat në copa, gjithashtu edhe qepë, hudhrën dhe domatet pasi u kemi hequr lëkurën në ujë të nxehtë. Në tigan kaurdisim specat me pak kripë dhe më pas i heqim nga tigani, po aty shtojmë qepën , kripë, piper, domaten dhe trumzë. E ziejmë disa minuta dhe në fund shtojmë gjizën dhe specat.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2Mhvq7i
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3dGh9MD
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Tavë me mashurka
Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Pastiço me kos