Fërgesë me Patëllxhanë

Perime, Pjata kryesore, Te shpejta
Përbërësit
  • 2 filxhanë kafeje vaj ulliri
  • patëllxhan
  • 4 kokrra domate qershi
  • 50 gr djathë i bardhë
  • 1 tufë majdanoz
  • kripë
  • piper
Përgatitja
1
Presim patëllxhanët në kubikë.
2
I skuqim dhe i vendosim në kartopecetë, që të thithë vajin.
3
Heqim letrën dhe hedhim djathë të bardhë të grimcuar, domatet qershi, të ndarë në mes, majdanoz, kripë, piper dhe e servirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *