Ëmbëlsirë e shpejtë me banane dhe biskota

Embelsira

Përbërësit:

400 gr biskota

3 banane

Pluhur kokosi

Përgatitja:

Shtypim bananet me pirun, ndërsa biskotat i kalojmë në blender duke i kthyer në pluhur. I bashkojmë përbërësit bashkë derisa të krijojmë një brumë. Realizojmë toptha të vegjël dhe i lyejmë me arrë kokosi mirë nga të gjitha anët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *