Ëmbëlsirë e ftohtë me Gjalpë kikiriku dhe Çokollatë

Embelsira, Te shpejta
Përbërësit
  • 4 lugë gjelle gjalpë kikiriku
  • 1 filxhan kafeje margarinë
  • 1 gotë sheqer pluhur
  • 1 gotë thërrime buke
  • 1 e gjysmë gotë çokollatë
Përgatitja
1
Në një tas të madh kombinoni gjalpin e kikirikut, margarinën, sheqerin pluhur dhe thërrimet e bukës. Përziejini mirë.
2
Hidheni përzierjen në një tavë dhe hapeni me një shpatull kuzhine.
3
Vendoseni në frigorifer për 30 minuta. Hidhni mbi të çokollatën e shkrirë.
4
Vendosni 3 racione në një pjatë për servirje.

Articles You May Like

Supë kremoze me fasule të bardha
Pica 4 stinet
Penne me ton dhe ullinj
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Kokteil Mai Tai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *