Ëmbëlsira me Speca djegës

Embelsira, Pikante

Përbërësit
10 spec i kuq (djegës, që u janë hequr farat dhe janë grirë)
1 e gjysmë filxhan sheqer (i bardhë)
1 filxhan gjalpë (i zbutur)
1 lugë çaji ekstrakt vaniljeje
2 vezë
2 e 3/4 filxhan miell
1 lugë çaji pluhur pjekës
1 lugë çaji kripë

Përgatitja
1
Ngrohim paraprakisht furrën në165 gradë C.
2
Në një tas të madh, përziejmë specat, sheqerin, gjalpin, vaniljen dhe vezët.I rrahim derisa të zbuten.
3
Në një tas tjetër, përziejmë bashkë miellin, sodën për pjekje dhe kripën. I përziejmë mirë. E hedhim përzierjen mbi ëmbëlsirat e palyera me yndyrë.
4
I pjekim për 10 minuta në furrën e nxehur që më parë ose deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë. I lemë të ftohen.

Articles You May Like

Patate të ëmbla me mish të grirë
Supë kremoze me fasule të bardha
Penne me ton dhe ullinj
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Supa e krapit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *