Dollma( japrak) me lakër të bardhë

Pjata kryesore

Përbërësit për këtë recetë:

  • 500 g mish i grirë
  • 1 gotë oriz
  • vegeta
  • lakër e bardhë
  • miell
  • kripë, piper i zi, piper i kuq

Përgatitja:

Përziejmë të gjithë përbërësit dhe i mbështjellim me lakër. Lakrën mund ta zgjidhni të njomë dhe ta zieni pak sa të zbutet, ose turshi.

I vë në zjarr të avashtë. Pasi bëhen, i heqim nga tenxherja dhe i vendosim në tepsi. Sipër i hedhim një salcë që e bëjmë duke skuqur miell derisa të marri ngjyrë. Më pas miellit i hedhim pak nga lëngu i dollmave dhe e përziejmë që të mos bëhet kokrriza, shtojmë vegetën piperin e kuq, kripë, piper të zi.

Pasi dollmatë dalin nga furri i hedhim sipër salcën.

*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë
Pastiço me kos