Classic Mohito

Pije dhe Kokteil

 

Përbërësit

50 ml rum
1/2 kokërr lime
60 gr sheqer kane
4 gjethe gjethe menteje
20 ml Tonic Soda

Përgatitja

1
Hidhni në gotën e shaker-it menten, sheqerin, lime-n dhe soda water dhe shtypini.
2
Hidhini akull të grirë dhe përziejini.
3
Shtoni rumin dhe zbukurojeni me lime dhe gjethe mente, sipas dëshirës.

Articles You May Like

Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Zupë me kos dhe biskota
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Tavë me bamje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *