Te shpejta

Për përgatitjen e kësaj pjate ju nevojiten : 2-4  grushta spinaq, 1-2 vezë, 200 gr djathë të copëtuar ose 200 gr gjizë 1-2 thelbinj hudhër, 1 lugë gjelle vaj ulliri Kripa, speci djegës, piperi apo majdanozi janë tërësisht opsionale. Përgatitja  : Vendoseni tiganin në zjarr dhe hidhni vajin e ullirit. Kur ai të jetë ngrohur,
0 Comments
Dy mënyrat e shpejta të përgatitjes së trahanasë : Mënyra e parë : Një mënyrë është ajo përmes ngrohjes së qumështit dhe më pas shtimit të trahanasë në qumueshtin që nis të vlojë. Më konkretisht, masa është dy lugë trahana për person. Fillimisht, trahananë hidheni në një gotë me pak qumësht të vakët dhe trazojeni
0 Comments
Perberesit dhe Pergatitja: (Përbërësit për 4-5 persona) 500 gr gjizë me kripë 4-5 thelpinj hudhra të shtypura 2-3 lugë gjelle me gjalpë të freskët  Piper i zi Spec djegës (sipas dëshirës) Si fillim, parangrohni furrën në temperaturë maksimale 200 gradë celcius. Hidhni gjalpin në një tigan, vendoseni në zjarr dhe lëreni të shkrijë, shtoni aty
0 Comments
Përbërësit: 6 vezë 2 patate mesatare 2-3 qepë të njoma gjysmë qepe të verdhë 60 ml vaj ulliri kripë Përgatitja: Për të nisur këtë recetë lani dhe qëroni patatet me kujdes. Pritini në feta të holla rrumbullake 5-6 cm secila dhe skuqini në një tigan të nxehur me vaj ulliri. Lërini ato të skuqen derisa
0 Comments
Përberësit: 660 gr pulë e prerë në copa ose fileto 30 gr kërpudha 50 gr qepë e kuqe 1 thelbi hudhër 30 gr miell 85 gr pana ose krem qumështi 2 degë rozmarinë Vaj ulliri Piper i zi Kripë Përgatitja: Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete grini hollë qepën dhe hudhrën. Vendosni një
0 Comments
Koha e përgatitjes – 10 minuta Përbërësit për tavë me diametër 24 cm:● 500 g luleshtrydhe● 250 g miell● 2 vezë● 6 lugë sheqer● 10 g sodë për ëmbëlsira● 125 g gjalpë i butë si krem në temperaturë ambienti● 300 g kos i trashë Përgatitja:Ndezim furrën në 160°C.Përziejmë gjalpin me sheqerin me rrahësen e vezëve
0 Comments
Përbërësit: 160 g arrë kokosi 100 g sheqer 100 g gjalpë 2 vezë 4 lugë miell Vanilje Në tas rrahim vezët me sheqerin, shtojmë gjalpin, arrën e kokosit pluhur, miellin dhe vaniljen. Formojmë brumin dhe i japim formë rrumbullake, i shtypim pak dhe i vendosim në tavë. I pjekim në furrë të para ngrohur më
0 Comments
Përbërësit për 6 persona: 1 kg e 200 g 2 lugë gjelle gjalpë kripë, piper 5 fije kopër Përgatitja:  Bizelet pastrohen, zihen në ujë të valuar dhe kullohen. Në një enë me yndyrë hidhen bizelet, përzihen pak dhe skuqen për 5 minuta. Hidhet kripë, piper e kopër e grirë. Kjo gjellë përdoret më tepër si
0 Comments
Përbërësit Për picën 300g miell për gatim 1 lugë e gjysmë çaji me maja të thatë Gjysëm luge çaji me kripë 180 ml ujë të ngrohtë Për salcën 2 lugë çaj me vaj ulliri Çerek luge me hudhër pluhur Çerek luge me erëza të thata siç janë rigoni, rozmarina, borziloku, sherebelë e të tjerë Një
0 Comments
Përbërësit: 4 kuleç hamburgeri 250 gr mish (cfare lloji te deshironi) 3 lugë gjelle hajvar (krem specash të kuq) Sallatë jeshile dhe rukola Djathë i bardhë i thërrmuar Përgatitja: Presim për së gjati kulaçin e hamburgerit dhe e lyejmë me hajvar. Vendosim sallatën e grirë imët, djathin e bardhë të thërrmuar dhe fetat e gjelit
0 Comments
Perberesit: 100 g gjalpë 3 thelpinj hudhër 1 tufë majdanoz Djathë mocarela Kripë Piper 1 bagetë Presim imët hudhrat dhe majdanozin, i shtojmë te gjalpi i butë, rregullojmë shijen me kripë dhe piper . Bagetën e presim për së gjati, e lyejmë me gjalpin dhe shtojmë djathin e grirë imët dhe i pjekim në furrë
0 Comments
Përbërësit: 1 vezë 2 filxhanë me kos 125 gr miell Gjysëm luge çaji me sodë buke kripë vaj për skuqje sheqer pluhur për spërkatje Përgatitja: Në një tas të madh, rrihni vezën dhe kosin, më pas shtoni dhe pak kripë dhe sodën e bukës. Pasi të keni situr miellin, hidheni dalëngadalë tek tasi, duke e
0 Comments
Përbërësit 4 patate 2 qepë 2 gota ujë 2 decilitra vaj ereza te thata kripë dhe piper i zi Hapat Në një enë rezistuese ndaj zjarrit qitni qepën e grirë, pastaj shtoni pataten e prerë në feta, erëzat dhe vajin dhe që të gjitha përzieni me dorë Pastaj qitni ujë dhe futeni në furrë shporeti
0 Comments
Quhet papare (pa para) sepse përbërësit e saj janë të thjeshtë, të paktë dhe jo të kushtueshëm, e gjenden lehtësisht në kuzhinën e çdo familjeje shqiptare. Dikur, Paparja ka qenë një ndër gatimet më popullore të nënave dhe gjysheve, të cilat e përgatisnin atë sidomos për mëngjes. E ngrohtë dhe fantastike në shije, Paparja edhe sot, mbetet
0 Comments