Sallata

Përbërësit 400 gr karkaleca 200 gr rrepa (të kuq) 2 qitro rozë 2 lugë gjelle majdanoz 4 – 5 lugë vaj ulliri Përgatitja 1 Qërojmë qitron dhe lëkurën e tij e presim në shirita. 2 Ziejmë në avull karkalecat për 3 minuta duke vendosur në të gjysmën e lëkurës së qitros. 3 I heqim nga zjarri duke i lënë mënjanë. 4
0 Comments
Përbërësit 800 gr patate piper i bardhë 1 lugë majdanoz (i grirë) 2 lugë qepë e njomë (të grira) 125 gr kos (i bardhë) 2 lugë majonezë kripë 1 lugë mustardë (delikate) Përgatitja 1 Për përgatitjen e kësaj sallate, në fillim duhet të zieni patatet. Mbushni një tenxhere me ujë, shtojini kripë dhe në të hidhni patatet të paqëruara dhe lërini deri sa të ziejnë.
0 Comments
Përbërësit 500 gr tortelini (me djathë) 100 gr spec djegës (i prerë) 2 qepë e njomë (të prera në feta) 60 gr ullinj të zinj 200 gr karçof (zemrat e tyre, të marinuar, të drenazhuar dhe të copëtuar) 170 gr djathë Mocarela (të prerë në kube) 1/3 filxhan vaj ulliri (ekstra të virgjër) 1 e gjysmë lugë gjelle uthull balsamike 1 e gjysmë lugë gjelle uthull e bardhë (të distiluar) 1
0 Comments
Përbërësit 1 kokë brokoli (e freskët, e prerë në copa) gjysmë filxhan rrush i thatë 1/4 filxhan qepë e kuqe (e copëtuar) 2 lugë sheqer (të bardhë) 3 lugë uthull vere të bardhë 1 filxhan majonezë 1 filxhan fara luledielli 10 feta proshutë Përgatitja 1 Vendosim proshutën në një tigan të madh, të thellë. E gatuajmë në temperaturë mbi mesataren derisa e gjitha të marrë ngjyrë kafe në
0 Comments
\   Përbërësit 300 gr gjoks pule sallatë miks (sallatë jeshile, rukola) kos (pa yndyrë) 80 gr arra (të copëtuara) 30 gr vaj ulliri qepë e njomë kripë Përgatitja 1 Për recetën e sallatës me pulë, prisni gjoksin e pulës në feta të cilat do t’i ndani në gjysmë. 2 Ngrohni në një tigan të madh vajin dhe skuqeni pulën për
0 Comments
Përbërësit 100 gr spinaq 100 gr radhiqe (belge, indivia) 40 gr proshutë Përgatitja 1 Nxeheni furrën në 200 ° C dhe pastaj fikeni. 2 Për sallatën me spinaq dhe proshutë krokante, prisni në shirita proshutën, vendoseni në një tepsi dhe lëreni të piqet në furrë për 5 minuta. Ajo duhet të bëhet krokante, por pa u tharë. 3 Prisni në shirita radhiqet belge, përziejini me
0 Comments
Përbërësit 100 gr pançetë (pançetë “Fix”) 200 gr filetë pule 1/4 kokërr lakër 1 filxhan kafeje majonezë 1 gotë kos 7 copë açuge 6 kokrra kaper 4 lugë djathë parmixhano misër majdanoz Përgatitja 1 Grini lakrën imët dhe lëreni mënjanë. Prejini filetot e pulës në 3 feta të holla. Skuqni pançetën “Fix” dhe filetot e pulës në temperaturë mesatare për disa minuta. Prejini në
0 Comments
    Përbërësit 1.2 kg oktapod 1 degë trumëz 1 gjethe dafine vaj ulliri (ekstra i virgjër) kripë piper majdanoz limon Përgatitja 1 Për përgatitjen e kësaj recete, pastrojeni dhe lajeni oktapodin, vendoseni në një enë, mbulojeni me ujë të ftohtë, shtojini një degëz trumzë dhe një gjethe dafine dhe ziejeni të mbuluar për 3 minuta. 2 Lëreni të ftohet në
0 Comments
Përbërësit 500 gr filetë pule 300 gr kërpudha 250 gr majonezë 250 gr bizele 200 gr djathë kaçkavall 7-8 kokrra vezë (të ziera) 2 thelpinj hudhër 50 gr arra kopër kripë Përgatitja 1 Fillimisht ziejmë bizelet në ujë të vluar me kripë për 5 minuta. Më pas i kullojmë dhe i vendosim në ujë të ftohtë. 2 Ziejmë filetat e pulës dhe më pas i presim
0 Comments
Përbërësit 80 gr ullinj të zinj (pa fara) 150 gr domate 150 gr djathë Grujer 6 gr qepë e njomë 100 gr Wurstel (salsiçe) 150 gr spec 300 gr oriz Basmat 80 gr kastravec turshi 80 gr bizele (të freskëta ose të ngrira) 200 gr ton konservë Përgatitja 1 Për realizimin e kësaj sallate, si fillim lani mirë specat, eleminoni bishtin dhe farat që ka në brendësi, prijini
0 Comments
Përbërësit 4 fletë sallatë jeshile 2 feta bukë (shtëpie) 100 gr djathë parmixhano 2 thelpinj hudhër 1 lugë salcë Worcestershire 1 vezë kripë piper uthull vere të bardhë 2 lugë lëng limoni 150 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Për të pregatitur sallatën Cezar, duhet që të zgjidhni fletët më të mira të marules, lajini dhe thajini pa i prishur fletët. 2 Më pas, bukën prijini në
0 Comments
Përbërësit 700 gr patate (mesatare) 200 gr karotë 100 gr bizele (të ngrira, të cilësisë së mirë) 200 gr majdanoz (të cilësisë së mirë) 1 tufë majdanoz (e grirë hollë) 1 vezë (e zier, e grirë hollë) 10 ullinj (pa bërthamë, te grirë hollë) 1 kastravec turshi (i prerë në copa të vogla) 1 lëng limoni 1 lugë gjelle kaper (të shpëlarë mirë në ujë të rrjedhshëm dhe të kulluara) kripë (aq sa duhet)
0 Comments