Pjata kryesore

Përbërësit 4 kungull (të freskët) 120 gr salcë kosi 50 gr djathë i bardhë 1 qepë (mesatare) 2 spec i kuq 1 tufë majdanoz rigon (i thatë) 1 kokërr domate (mesatare) kripë piper vaj ulliri Përgatitja 1 Pastroni kungujt në pjesën e brendshme dhe grini tulin e përfituar. 2 Skuqini kungujt me pak vaj ulliri,
0 Comments
Përbërësit 1 kg mish derri 500 gr patate 3 gr piper i zi 2 degë rozmarinë 6 thelpi hudhër 20 gr kripë 90 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Mishin e derrit lyejeni me kripë jo të imët, krijoni me thikë të çara të vogla ku vendosni thelpinjtë e hudhrave dhe spërkateni me vaj ulliri. 2
0 Comments
Përbërësit 2 qepë (të prera imët) 200 gram oriz 3 domate vaj ulliri 200 gram mish i grirë kripë piper kopër majdanoz (të grirë imët) Përgatitja 1 Si fillim zieni orizin me mënyrën e zakonshme. Merrni domatet dhe me ndihmën e një luge u hiqni tulin. 2 Në një tigan me vaj ulliri, skuqni qepën
0 Comments
Përbërësit sallam 1 presh (i prerë imët) 1 spec i kuq (i grirë imët) 1 spec jeshil (i grirë imët) 1 thelp hudhër 1 karotë 350 gr fasule pllaqi 1 degë selino majdanoz rozmarinë Përgatitja 1 Në fillim prisni në pjesë të vogla sallamin ”. Në një tigan me vaj ulliri skuqni preshin dhe specat.
0 Comments
Përbërësit 500 – 600 gr mish qengji 2 kokrra qepë e njomë 1 lugë gjelle salcë domatesh 20 gr oriz 4 lugë gjelle vaj ulliri 1 tufë majdanoz Përgatitja 1 Vendosim mishin në tenxhere dhe sapo t’i avullojë lagështira, shtojmë qepët e njoma të grira jo shumë hollë. 2 I trazojmë derisa të fillojnë të
0 Comments
Përbërësit 1 pulë (e plotë, e prerë në 8 copa) 1/2 filxhan salcë soje 3/4 filxhan uthull e bardhë (e distiluar) 1 kokërr hudhër (e qëruar dhe e grimcuar) 2 lugë gjelle xhenxhefil (rrënjë të freskëta, të prera hollë në feta) 2 gjethe dafine 1/2 lugë gjelle piper i zi (kokërr) Përgatitja 1 Përziejmë pulën,
0 Comments
Përbërësit 100 gr mish viçi 5 gr gjalpë 20 gr spinaq 10 ml birrë 20 gr djathë kaçkavall 40 ml vaj ulliri kripë piper rigon Përgatitja 1 Në një tigan hidhni pak vaj ulliri në zjarr të ulët. Në një tas vendosni mishin e viçit dhe sipër marinojeni me kripë, piper dhe rigon. 2 Mishin
0 Comments
Përbërësit 200 gr shpretka 50 gr mish i grirë 100 gr bumbarre viçi (të brendshmet ose gjendrat) 50 gr mëlçi qepë hudhër erëza (piper, rigon) kripë cipë bagëtie karotë patate domate Përgatitja 1 Fillimisht ndajmë shpretkën përgjysmë. 2 Me anën e një thike të mprehtë krijojmë një xhep. 3 Ndërkohë përgatisim mbushjen. 4 Grijmë qepën,
0 Comments
Përbërësit 1/2 filxhan domate (të copëtuara, të thara në diell) 1 e gjysmë gota supë pule 6 gjoks pule (pa lëkurë dhe kocka, të prerë në shirita) 2 thelpinj hudhër (të grirë) 1 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë çaji miell misri 3/4 filxhan pesto (borziloku, e përgatitur) 1/4 filxhan stika pishe (të thekura) 1/4
0 Comments
Përbërësit 700 gr kërpudha Shampinjon 200 ml pana 2 lugë vaj ulliri 2 thelpinj hudhër pak majdanoz (të grirë imët) 1 lugë gjelle gjalpë kripë piper Përgatitja 1 Në një tigan me vaj ulliri skuqni hudhrat. Shtoni kërpudhat e prera dhe i lini rreth 10 minuta derisa të vyshken. 2 Shtoni panën, majdanozin dhe trazojini
0 Comments
Përbërësit 400 gr gjoks pule 1 qepë (e grirë imët) 100 gr presh (të prerë imët) 100 gr finok 80 ml verë e bardhë 15 gram/1 litër ujë koncentrat pule 1 lëkurë limoni (prerë në shirita vertikal) Përgatitja 1 Si fillim marinoni me kripë, filetot e pulës dhe i skuqni në një tigan me vaj
0 Comments
Përbërësit 400 gr sallam 1 domate 4 kokrra vezë 1 gotë qumësht 200 gr djathë Cheddar 1 lugë gjelle mustardë 1/4 lugë gjelle pluhur qepe kripë piper i zi vaj     Përgatitja 1 Fillimisht prejeni sallamin në copa të vogla. Vendosni një tigan me vaj në zjarr, hidhni pak vaj ulliri dhe skuqni sallamin dhe lëreni mënjanë. 2 Prejeni domaten në kubikë. 3
0 Comments
Përbërësit 200 gr filetë derri 1 gotë verë e bardhë 1 gotë ujë 1 gotë pana (kuzhine) mustardë gjethe dafine vaj ulliri kripë piper piper jeshil Përgatitja 1 Prisni filetot e derrit në 2 pjesë dhe rrihini me një çekiç kuzhine. 2 Skuqini në një tigan me pak vaj ulliri. Shtoni kripë, piper të zi
0 Comments