Pije dhe Kokteil

Përbërësit 1 filxhan lëng lime 2 zarfa xhelatinë Knox 3/4 filxhan tekila Reposado gjysmë filxhani shurup xhenxhefili Përgatitja 1 Hidhni lëngun e limës në një tigan spërkateni me xhelatinë, lëreni të shkrijë në temperaturë të ulët për3 -5 min. 2 Hiqeni nga zjarri, shtoni tekilën dhe shurupin e thjeshtë. 3 Hidheni koktejin që përgatitët në
0 Comments
Përbërësit 2 feta shalqi 1 lugë gjelle lëng limoni (i freskët) 0.1 gr piper 800 ml ujë (mineral i pagazuar) Përgatitja 1 Hiqini shalqirit lëkurën dhe farat, priteni në copa dhe frulojeni bashkë me një gotë ujë të ftohtë. 2 Shtoni lëngun e limonit. 3 Hidheni nëpër gota dhe zbukurojeni me feta shumë të holla pjepri.
0 Comments
Përbërësit 120 ml uthull molle 30 gr sheqer kaf 10 gr kripë kosher 8 gr erëza (me të gjitha erëzat) 2 gr piper i zi (kokërr) 5 gr koriandër 8 gjethe kardamon 3 copë rrënjë karafili 2 gjethe gjethe dafine 1 shkop kanellë 1 copë xhenxhefil (i grirë) 150 gr rrush 100 ml vodka 15
0 Comments
  Përbërësit 1/3 banane 40 ml tequila 20 ml Cointreau 10 ml shurup banane 20 ml lëng limoni Përgatitja 1 Fusni bananen në një mixer. Pastaj shtoni gjithë përbërësit e sipërpërmendur, së bashku me akullin e grirë. 2 Përzierjen miksojeni për 10 sekonda në gradën e parë dhe për 10 sekonda të tjera në gradën e dytë. 3 Pasi e
0 Comments
Përbërësit 5 cl vodka 2 cl Triple Sec 2 cl lëng lime (të freskët) 5 cl lëng boronice kuba akulli Përgatitja 1 Ftohim me akull një gotë qelqi me fron. 2 Hedhim 5 cl vodka në një gotë metalike me kapak me sitë. 3 Në të njëjtën gotë ku kemi hedhur vodka shtojmë edhe 2 cl triple sec, 2 cl
0 Comments
Përbërësit 30 ml vodka (Finlandia) 15 ml rum Bacardi 15 ml shurup (shurup manaferre) 50 ml lëng lime 1 lugë sheqer kane manaferra lëkurë limoni Përgatitja 1 Hidhni disa kube akulli në një gotë. Shtoni 300 ml vodka, 15 ml Bacardi Rum, shurupin e manaferrës, lëngun e limes dhe sheqerin kaf. Tundini me një shaker. 2 Hidheni në një gotë me akull
0 Comments
Përbërësit 45 ml Disaronno 30 ml lëng limoni 1 lugë çaji sheqer kane 1 fetë lime kuba akulli Përgatitja 1 Hidhni disa kube akulli në një kavanoz. Shtoni 45 ml Disaronno , 30 ml lëng limoni, 1 lugë çaji sheqer kane . Përziejini mirë me një lugë. 2 Servireni menjëherë me 1 fetë limon.
0 Comments
Përbërësit 50 ml xhin (Gin Bombay sappire) 20 ml shurup sheqeri 20 ml lëng limoni 20 ml lëng molle 20 ml lëng kivi Përgatitja 1 Hidhni disa kube akulli në një gotë. Shtoni shurupin e sheqerit, lëngun e limonit, lëngun e mollës, lëngun e kivit dhe Gin Bombay sappire. Tundini me një shaker. 2 Hidheni kokteilin në një gotë me akull.
0 Comments
Përbërësit 50 ml xhin 20 ml lëng limoni 1 lugë sheqer kane limon portokall kuba akulli soda water Përgatitja 1 Hidhni disa kube akulli në një gotë. Shtoni 50 ml Gin, 20 ml lëng limoni dhe 1 lugë çaji sheqer kane. Tundini me një shaker. 2 Hidheni përzierjen në një gotë me akull. Shtoni edhe pak soda. Servireni
0 Comments
Përbërësit 6 lugë sheqer kane lëkurë portokalli 50 ml lëng lime 50 ml uiski (uiski BourBon) 5 sprucime Biter kuba akulli Përgatitja 1 Hidhni sheqerin e kanës në një gotë. Shtoni lëkurën e portokallit dhe përziejini mirë. Shtoni lëngun e limes, uiskin, 5 sprucime Biter dhe disa kube akulli. Tundini me një shaker. 2 Hidheni në një gotë kokteili me
0 Comments
Përbërësit 100 gr ananas 10 cl rum i bardhë 5 cl krem kokosi 15 cl lëng ananasi kuba akulli Përgatitja 1 Marrim akullin dhe e thërrmojmë. 2 Presim në copa të vogla një fetë ananasi, rreth 100 gr. 3 Marrim rum, krem kokosi dhe lëng ananasi (lëng i freskët do të ishte shumë mirë, por edhe i paketuari është i mirë). 4
0 Comments
Përbërësit 5 kuba akulli 30 ml biter Angostura 60 ml Amaro Montenegro 30 ml xhin (Bulldog gin) 30 ml vermut (Cinzano Rosso) Përgatitja 1 Në një gotë shtoni kubat e akullit dhe Angostura bitters. 2 Ndërkohë në një gotë tjetër shtoni Amaro Montenegro, Bulldog Gin dhe Cinzano Roso vermouth.Trazojini mirë dhe i kaloni tek gota ku shtuat akullin. 3 Në fund shtrydhni
0 Comments