Pica

Përbërësit Miell të mjaftueshëm sa për një picë (të vogël, të mesme të madhe). 283gr gote ose më shumë salcë të picës. Gjysmë filxhani djathë. Dy filxhanë kërpudha të prera. Një lugë vaj ulliri. 5-10 zemre të lulelakrës, të thara dhe të prera. Gjashtë speca të kuqe të prera në copa të vogla. Gjashtë speca
0 Comments
Brumi : Për një picë të mirë brumin duhet ta përgatisni gjithnjë në shtëpi. Nuk ka rëndësi sa shumë alterative cilësore ju orfron tregu, si brumi i bërë vetë nuk e ka shijen asnjëri. Brumi i bërë në shtëpi do të ketë shijen që ju preferoni si dhe përbërësit e shëndetshëm të shtëpisë tuaj. Mund
0 Comments
Përbërësit 500 gramë miell. Një paketim i vogël me tharmë. pak kripë. pak ujë të vakët. 300 gramë domate të freskëta. 300 gramë djathë mozzarela. 1 lugë vaj ulliri. Rigon, borzilok, dhe kripë sipas shijes. Udhëzimet Përzieni masën për brumë, derisa të forcohet dhe lini të qëndrojë në vend të ngrohtë. Kur brumi te ket
0 Comments
Përbërësit: 1 lulelakër e madhe 2 vezë Djathë mocarela 1 lugë çaji rigon 1 lugë çaji borzilok i tharë 2 lugë çaji pluhur hudhre 1 filxhan salcë pice 12 gjethe të freskëta borziloku 12 feta domateje Djathë parmixhan Përgatitja:Copat e lulelakrës i grijmë në rende dhe i vendosim në mikrovalë për 8 minuta, më pas
0 Comments
Përbërësit: 1 pako petë byreku të freskëta 320 g250 g miell12 g maja birre me sheqer400 g domate për salcë1 e verdhë veze150 g proshutë cotto me feta300 g djathë i butëVaj ulliri, kripë, piper Përgatitja: Përgatisni brumin për picën. Krijoni një vrimë në miell dhe hidhini brenda 1.25 dl ujë të vakët ku keni
0 Comments
Përbërësit për 4-6 persona: 600 g brumë për bukë 600 g  gjizë 350 g salsiçe në copa 2-3 lugë vaj ulliri kripë dhe piper Përgatitja: Ndajeni brumin në 4 pjesë të barabarta dhe shtrojeni secilën në formë katrorë me trashësi 0.5 cm. Hidhuni në njërën gjysmë gjizën dhe shpërndajini përsipër copat e salsiçes. Hidhuni kripë,
0 Comments
Përbërësit 500 gr miell 55% 200 ml qumësht 30 gr maja e njomë 1/2 lugë kafeje sheqer 1/2 lugë kafeje kripë 2 lugë gjelle vaj ulliri Udhëzimet 1.Në fillim përziejmë në një enë miellin, sheqerin, kripën dhe në një enë tjetër qumështin, majanë dhe vajin e ullirit. 2.I bashkojmë të dyja masat në mikser, duke
0 Comments
Përbërësit Brumë pice Salcë domateje 1 patëllxhan 1 kungull jeshil 1 domate e vogël 1/4 spec jeshil 1/4 spec i kuq 4 kërpudha Champignon Disa gjethe borziloku Disa gjethe majdanozi 2 gjethe sallatë jeshile 2 lugë gjellë vaj të aromatizuar Udhëzimet 1.Hapim brumin e picës në një tavë me madhësi 30×40 cm dhe e pjekim
0 Comments
Përbërësit Brumë pice Salcë domateje 200 gr proshutë 1/2 spec jeshil 70 gr kërpudha 100 gr djathë Regato 1 qepë e njomë Disa gjethe rukola 70 gr djathë Gouda 70 gr Mozzarella Udhëzimet 1.Në një tavë me madhësi 30×40 cm hapim brumin e picës. 2.Vendosim sipër salcën e domates, qepën, kërpudhat, djathërat Regato, Gouda dhe
0 Comments
Përbërësit Brumë pice Salcë domate 200 gr ton në vaj Pak trumzë 1/2 qepë 1 domate e vogël 70 gr mozzarella 10 ullinj të zinj pa bërthamë Udhëzimet 1.Në një tavë me madhësi 30×40 cm hapim brumin e picës. 2.Vendosim salcë domate, ton, ullinj, qepë, domate, mozzarella. 3.E vendosim në furrë dhe e pjekim për
0 Comments