Per femije

Përbërësit 3 pite 1 kuti humus qiqrash (me hudhër) 2 lugë gjelle vaj ulliri 1/2 filxhan çaji kastravec (i copëtuar) 1/4 filxhan çaji ullinj (të copëtuar) 2 lugë gjelle majdanoz (i copëtuar) 2 lugë gjelle kopër 85 gr djathë 9 domate qershi Përgatitja 1 Ngrohni paraprakisht furrën në temperaturën 176 gradë Celcius. 2 Lyeni me pak yndyrë format e kiflleve dhe lërini mënjanë. 3 Prejini pitet në 3 pjesë në
0 Comments
Përbërësit 500 gr petë sfoliat 300 gr salsiçe (EHW) 100 gr djathë (djathë edam) 2 lugë gjelle keçap 1 kokërr vezë Përgatitja 1 Hapim sfoliatën mbi një letër furre dhe vendosim djathin, salsiçen dhe ketchup. 2 E mbështjellim në role dhe e lyejmë me të verdhën e vezës. 3 E pjekim në furrë të nxehur në 180 gradë C për 25-30 minuta.
0 Comments
  Përbërësit 1 kg miell 600 gr gjalpë 40 gr maja birre 250 gr ujë (i vakët) 150 gr sheqer kane 6 copë vezë 15 gr kripë qumësht Përgatitja 1 Përziejmë 500 g gjalpë me 50 g miell dhe formojmë një brumë të cilin e vëmë të pushojë në frigorifer. 2 Shkrijmë në ujë majanë dhe përziejmë me pjesën e mbetur të miellit. Zëmë brumin duke
0 Comments
Përbërësit 5 kokrra patate (mesatare) 280 gr rikota (ose gjizë pa kripë) 2 kokrra vezë vaj ulliri 300 gr spinaq kripë piper 3 qepë e njomë Përgatitja 1 Prisni patatet në kubikë dhe ziejini me pak kripë. 2 Ndërkohë skuqni qepët e njoma në vaj ulliri dhe 3 minutat e fundit shtoni spinaqin. Hidhni kripë e piper. 3 Rikotën përziejeni me 2
0 Comments
Përbërësit 6 rrepa të kuqe 1 patate 1 kokërr qepë vaj ulliri kripë piper 4 lugë kos Përgatitja 1 Rrepat pasi i kemi larë dhe qëruar i presim në copa të vogla. 2 Në po të njëjtën mënyrë veprojmë edhe me pataten. Në një tenxhere kemi hedhur 2 lugë gjelle vaj ulliri për tu ngrohur. Në të shtojmë qepën
0 Comments
Përbërësit 2 kokërr mollë 4 copë banane (mesatare) 45 gr gjalpë 5 cl rum 100 gr sheqer kaf Përgatitja 1 Qëroni bananet dhe pritini me njëfarë këndi. Në të njëjtën kohë, pastroni mollët dhe pritini edhe ato në feta. 2 Në një tigan shkrini gjalpin dhe hidhni sheqerin që të skuqet dhe trazojeni vazhdimisht, në mënyrë që të mos digjet. 3
0 Comments
Përbërësit 140 gr gjalpë (në temperaturën e ambjentit) 1 copë vezë 100 gr sheqer kaf 100 gr shurup (karameli) 100 gr malt (ekstrakt (në mungesë përdorni shurup karameli)) 1 lugë çaji sodë buke 1 lugë çaji vanilje 1 lugë gjelle xhenxhefil pluhur 1/2 lugë çaji arrëmyshk 1 lugë çaji karafil (pluhur) 1 lugë çaji kripë Përgatitja 1 Me një mikser dore rrihni deri sa të bëhen kremozë gjalpin, shurupin e
0 Comments
Përbërësit 125 ml qumësht (i ngrohtë) 2 lugë maja 2 kokrra vezë gjalpë (të shkrirë) 300 gr miell (Manitoba Selezione Casillo) 125 gr miell i tipit 00(Selezione Casillo Tipo 00) 50 gr sheqer 1 pako vanilje lëkurë portokalli (e grirë imët) rrush i thatë 1 lugë gjelle gjalpë Përgatitja 1 Në një enë kombinoni qumështin, majanë dhe i trazoni mirë. Ndërkohë në një enë tjetër miksoni vezët
0 Comments
Përbërësit 800 gr patate piper i bardhë 1 lugë majdanoz (i grirë) 2 lugë qepë e njomë (të grira) 125 gr kos (i bardhë) 2 lugë majonezë kripë 1 lugë mustardë (delikate) Përgatitja 1 Për përgatitjen e kësaj sallate, në fillim duhet të zieni patatet. Mbushni një tenxhere me ujë, shtojini kripë dhe në të hidhni patatet të paqëruara dhe lërini deri sa të ziejnë.
0 Comments
Përbërësit 500 gr tortelini (me djathë) 100 gr spec djegës (i prerë) 2 qepë e njomë (të prera në feta) 60 gr ullinj të zinj 200 gr karçof (zemrat e tyre, të marinuar, të drenazhuar dhe të copëtuar) 170 gr djathë Mocarela (të prerë në kube) 1/3 filxhan vaj ulliri (ekstra të virgjër) 1 e gjysmë lugë gjelle uthull balsamike 1 e gjysmë lugë gjelle uthull e bardhë (të distiluar) 1
0 Comments
Përbërësit 1 kokë brokoli (e freskët, e prerë në copa) gjysmë filxhan rrush i thatë 1/4 filxhan qepë e kuqe (e copëtuar) 2 lugë sheqer (të bardhë) 3 lugë uthull vere të bardhë 1 filxhan majonezë 1 filxhan fara luledielli 10 feta proshutë Përgatitja 1 Vendosim proshutën në një tigan të madh, të thellë. E gatuajmë në temperaturë mbi mesataren derisa e gjitha të marrë ngjyrë kafe në
0 Comments
Përbërësit 100 gr spinaq 100 gr radhiqe (belge, indivia) 40 gr proshutë Përgatitja 1 Nxeheni furrën në 200 ° C dhe pastaj fikeni. 2 Për sallatën me spinaq dhe proshutë krokante, prisni në shirita proshutën, vendoseni në një tepsi dhe lëreni të piqet në furrë për 5 minuta. Ajo duhet të bëhet krokante, por pa u tharë. 3 Prisni në shirita radhiqet belge, përziejini me
0 Comments
Përbërësit 100 gr pançetë (pançetë “Fix”) 200 gr filetë pule 1/4 kokërr lakër 1 filxhan kafeje majonezë 1 gotë kos 7 copë açuge 6 kokrra kaper 4 lugë djathë parmixhano misër majdanoz Përgatitja 1 Grini lakrën imët dhe lëreni mënjanë. Prejini filetot e pulës në 3 feta të holla. Skuqni pançetën “Fix” dhe filetot e pulës në temperaturë mesatare për disa minuta. Prejini në
0 Comments
  Përbërësit 6 kokërr vezë 1 kg sheqer (i bluar) 500 gr gjalpë 2 filxhan çaji miell misri Përgatitja 1 Merrni gjalpin dhe treteni në një tigan në zjarr të ngadaltë. Pastaj hiqeni dhe lëreni të ftohet për rreth 10 minuta. 2 Hidheni tek një tas dhe pasi të provoni nxehtësinë e tij (sa të durojë gishti), shtoni sheqerin dhe
0 Comments