Akullore

Përbërësit 300 ml pana 175 gr qumësht i kondensuar 2 lugë gjelle konjak (ose Whiskey) 1 filxhan kafe ekspres (ose nje bustinë me kafe pluhur) Përgatitja 1 Në një mikser te fiksuar, hidhni panën, qumështin e kondesuar, Whisky-in dhe një filxhan gjysëm të mbushur më kafe. 2 Në qoftë se nuk ju gjindet kafe ekspres
0 Comments
Përbërësit 100 gr çokollatë 120 gr sheqer 6 kokërr vezë (të verdhat) 750 ml qumësht Përgatitja 1 Fillimisht ziejmë qumështin. 2 Në një tas tresim në banjomari çokollatën e grimcuar me disa lugë qumësht të nxehtë dhe pastaj hedhim kremin e përftuar në qumështin e mbetur. 3 Në një tas tjetër rrahim të verdhat e
0 Comments
Përbërësit 1 filxhan fëstëk (të pastruar pa kripë) 3/4 filxhan sheqer 2 filxhan qumësht i paskremuar 1/2 lugë gjelle ekstrakt bajamesh 4 kokrra vezë (të verdhat) 1 filxhan pana 3/4 filxhan fëstëk të pjekur(pa kripë) Përgatitja 1 Grini në grirësen elektrike 1 filxhan me fëstëk së bashku me pak sheqer. Hiqini prej andej dhe hidhini në një tenxhere të madhe së bashku me qumështin.
0 Comments
Përbërësit 6 Copë vafer 3 filxhanë çaji pana 4 -5 Copë biskota Përgatitja 1 Në një tepsi të thellë drejtkëndëshe shtroni një letër kuzhine duke ia lënë anët të gjata. 2 Merrni tre pjesë vaferi për akullore. Dy lërini siç janë dhe njërën ndajeni përgjysmë. Në këtë mënyrë ju do ta keni shtruar pjesën e
0 Comments