Akullore

Akullorja është ëmbëlsirë që zakonisht pregatitet nga uji ose qumështi duke u kombinuar. Konsumimi i akullores zakonisht bëhet gjatë kohërave të ngrohta. Me poshte keni disa ide recetash per Akullore.

Përbërësit 6 banane shurup (për dekorim) Përgatitja 1 Vendosim 5 banane të prera në feta 0.5 cm në frigorifer në ngrirje. 2 Pasi të kenë ngrirë shumë i vendosim në një frulator duke i shtuar një banane normale të temperaturës së ambientit. 3 I frulojmë për 5 minuta derisa ato të kthehen në akullore dhe
0 Comments
Përbërësit 900 gr fiq (të freskët, të gjelbër ose të zinj, rreth 20 fiq mesatarë) 1/2 gote uji lëng limoni 3/4 filxhan çaji sheqer 1 filxhan çaji maskarpone(në temperaturë dhome) 1/2 filxhanë çaji qumësht 1 e gjysmë lugë çaji kanellë(e imët) 1 kokërr limon Përgatitja 1 Heqim bishtat nga fiqtë dhe i ndajmë në copa. Vendosim fiqtë në një tigan me ujë. 2
0 Comments
Përbërësit 300 ml pana 175 gr qumësht i kondensuar 2 lugë gjelle konjak (ose Whiskey) 1 filxhan kafe ekspres (ose nje bustinë me kafe pluhur) Përgatitja 1 Në një mikser te fiksuar, hidhni panën, qumështin e kondesuar, Whisky-in dhe një filxhan gjysëm të mbushur më kafe. 2 Në qoftë se nuk ju gjindet kafe ekspres
0 Comments
Përbërësit 100 gr çokollatë 120 gr sheqer 6 kokërr vezë (të verdhat) 750 ml qumësht Përgatitja 1 Fillimisht ziejmë qumështin. 2 Në një tas tresim në banjomari çokollatën e grimcuar me disa lugë qumësht të nxehtë dhe pastaj hedhim kremin e përftuar në qumështin e mbetur. 3 Në një tas tjetër rrahim të verdhat e
0 Comments
Përbërësit 1 filxhan fëstëk (të pastruar pa kripë) 3/4 filxhan sheqer 2 filxhan qumësht i paskremuar 1/2 lugë gjelle ekstrakt bajamesh 4 kokrra vezë (të verdhat) 1 filxhan pana 3/4 filxhan fëstëk të pjekur(pa kripë) Përgatitja 1 Grini në grirësen elektrike 1 filxhan me fëstëk së bashku me pak sheqer. Hiqini prej andej dhe hidhini në një tenxhere të madhe së bashku me qumështin.
0 Comments
Përbërësit 6 Copë vafer 3 filxhanë çaji pana 4 -5 Copë biskota Përgatitja 1 Në një tepsi të thellë drejtkëndëshe shtroni një letër kuzhine duke ia lënë anët të gjata. 2 Merrni tre pjesë vaferi për akullore. Dy lërini siç janë dhe njërën ndajeni përgjysmë. Në këtë mënyrë ju do ta keni shtruar pjesën e
0 Comments