Çaj me lëng natyral Portokalli

Pije dhe Kokteil

Përbërësit
475 ml lëng portokalli (natyral)
2 bustinë çaj jeshil
1 shkop kanellë
2 gr karafil
15 ml mjaltë (sipas dëshirës)
1/2 kokërr limon (lëng i freskët)

Përgatitja
1
Vendosni për zierje në një tenxhere 2 filxhanë me ujë dhe pasi të ziejë e hedhim në një enë të madhe.
2
Shtoni në të bustinat e çajit jeshil, shkopin e kanellës, karafilat, lëngun e portokallit, lëngun e limonit dhe mjaltin.
3
Lëreni për 5 minuta, deri sa shijet të kenë vepruar me njëra tjetërn. Ky është një çaj natyral. Duhet ta provoni.

Articles You May Like

Rizoto me patate dhe djathë
Hasude e thjeshtë shtëpie
Ja pse duhet të hani sa më shumë hurma
Gjoks pule me djathë, domate dhe ullinj në furrë
Cfarë i ndodh trupit nëse pini një gotë lëng domate në ditë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *