Çaj i ftohtë aromatik

Pije dhe Kokteil

Përbërësit

1 litër ujë

4 pako me çaj mali / kamomili

3 lugë mjaltë lulesh

1 portokall (i shtrydhur)

1 grape fruIt (i shtrydhur) (rrush)

4 kokrra luleshtrydhe

Udhëzimet

1.Ziejmë ujin në tenxhere dhe vendosim në të çajin e malit / kamomilit. I lëmë për 3 minuta të ziejnë.

2.Shtojmë lëngun e portokallit dhe të grapefrutit(rrush). E përziejmë dhe në fund i shtojmë luleshtrydhet.

3.E hedhim në një gotë ose filxhan dhe e shoqërojmë me mjaltë lulesh.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/3aCF39N
Per Kosove porosit ketu: https://bit.ly/37ziilb

Articles You May Like

Hallvasia e shtëpisë
Penne me ton dhe ullinj
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Kek me krem djathi
Pica 4 stinet