Byrekë të vegjël me djathë

Brumera

Përbërësit për këtë recetë:

500 g miell

  • 400 g djathë
  • ½ gote qumësht
  • 1 gotë verë e bardhë
  • vaj
  • 2 lugë kafe me pluhur fryrës

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i hedhim në tas, i përziejmë mirë. Formojmë kulaçka të vegjël, i vendosim në tepsi me letër pjekjeje. I pjekim në furrë të parangohur në 180° për 20 minuta.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2Mhvq7i
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3dGh9MD
*Hypertea
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/3qSWnxj
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3bpHyf5

Articles You May Like

Bukë e ëmbël
Qofte me spinaq
Qofte me salcë domateje
Thjerrëza me salçiçe
Kek me shumë fruta dhe pak sheqer