Byrek me proshutë dhe djathë

Brumera

Përbërësit:

  • 10 petë të gatshme
  • 3 vezë
  • 250-300 g djathë
  • 1 kos
  • 1/2 pluhur pjekje
  • 200 g proshute
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja:

Grimconi djathin , shtoni vezët, pluhurin për pjekje dhe kosin të gjithë përzini së bashku.

Merrni petët e gatshme me radhë dhe shtrijeni duke i mbushur me proshute dhe pastaj rrokollisne petën derisa të bëhet role , më pas përkulni skajet.

Bëni të njëjtën gjë me rrotullën tjetër.

Me pjesën tjetër të mbushjes, përhapni pak vaj sipër rrotullave dhe mbase pak susam.

Piqeni në 200 gradë C për rreth 40 min.Prejeni sipas deshirës dhe shërbyer me kos…

*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published.