Byreçka të mbushura me pançetë dhe kërpudha

Brumera, Te shpejta

Përbërësit
100 gr pançetë
100 gr kërpudha
1 pako petë sfoliat (e gatshme)
vaj ulliri
fara susami
kripë
piper
vezë (1 e verdhë veze)

Përgatitja
1
Në fillim skuqni pancetën dhe më pas shtoni kërpudhat. I marinoni me kripë dhe piper.
2
Ndërkohë hapni petën sfoliatë dhe e prisni në forma të rrumbullakta. I mbushni me masën që përgatitët dhe i mbuloni sipër me petën tjetër.
3
I vendosni në tavën e lyer më parë me vaj ulliri. Rradhisni byreçkat, duke i lyer sipër me të verdhën e vezës dhe duke i shtuar fara susami. I fusni në furrë për 20 minuta në temperaturë 180 gradë. Pasi të jenë gati, është koha për ti shijuar!

Articles You May Like

Oriz me midhje dhe perime
Bukë me vezë
Zupë me kos dhe biskota
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *