Buke Shtepie

Brumera

Përbërësit

1 kg miell
0.5 lt ujë
1 lugë gjelle kripë
1 lugë gjelle sheqer
1 lugë gjelle tharme buke

 

  1. Tharmin, sheqerin, pak kripë dhe dy lugë miell i perzijmë në një gotë me ujë të vakët dhe e lëmë në vend të ngrohtë qe të vije.
  2. Pastaj e përzijmë me ujë, kripë dhe miell dhe ashtu e zëmë brumin e bukës të cilin e lëmë të mbuluar me pecetë kuzhine afër një orë.
  3. Brumin e ardhur e ngjeshim me miell dhe e shtrijmë në tepsi ose e ndajmë në 7-8 kulecë të cilët i ngjeshim një nga një dhe i reshtojmë në tepsi të lyer me yndyrë.
  4. Kulectë e bukës piqen afër 50 min në 200C.

Articles You May Like

Tullumba me sheqer dhe kanellë
Tavë me peshk dhe perime
Buka me ullinj
Fli me miell misri dhe presh
Tiramisu shtëpie me çokokrem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *