Bukë me hudhër: për 2 minuta

Te shpejta

Perberesit:

100 g gjalpë

3 thelpinj hudhër

1 tufë majdanoz

Djathë mocarela

Kripë Piper

1 bagetë

Presim imët hudhrat dhe majdanozin, i shtojmë te gjalpi i butë, rregullojmë shijen me kripë dhe piper . Bagetën e presim për së gjati, e lyejmë me gjalpin dhe shtojmë djathin e grirë imët dhe i pjekim në furrë të parangrohur më parë me 180 gradë për 10 minuta.https://www.youtube.com/embed/ZxAy1obYRlA

Kliko ne foto per te bere porosine tende!

Articles You May Like

Akullore me kakao
Byrek me patëllxhanë dhe djathë
Biskota të kripura me borzilok
Tortë e ftohtë me kos dhe fruta
Reçel me boronica