Bukë Kulaç

Brumera

Përbërësit

200 gr miell buke ose miell i fortë

3/4 lugë kafeje kripë

1/3 lugë kafeje maja pluhur

120 ml ujë i vakët

Udhëzimet

1.Përziejmë në dy enë të veçanta përbërësit; miellin me kripën dhe ujin me majanë pluhur.

2.I vendosim të gjitha bashkë në mikser dhe i përziejmë në shpejtësi të mesme për 7 minuta.

3.E lëmë të pushojë për 15 minuta dhe më pas e përziejmë përsëri.

4.E lëmë të pushojë për 45 minuta të tjera. Më pas e punojmë me dorë, duke i dhënë format që duam.

5.I vendosim në një tavë me letër furre dhe e lëmë të pushojë për 30 minuta.

6.E vendosim në furrën e ngrohur më parë në temperaturën 180 gradë dhe e pjekim për 15 minuta.

VARCOSIN
*Dergesa ne Shqiperi dhe Kosove brenda 24 oreve.
Porosit ketu per Shqiperi : https://bit.ly/3k5rOll
Porosit ketu per Kosove : https://bit.ly/2Zz7AXB

Articles You May Like

Reçel qershie
Supë me spinaq
Panine me kungull të verdhë
Pankekë
Bukë integrale, e zezë