Bukë e pjekur me Hudhra

Brumera, Kalorike, Te shpejta, Vegjetariane

Përbërësit
500 gr bukë
5 lugë gjelle gjalpë (i zbutur)
500 gr gjalpë (i kripur përzier me ajkë pa kripë)
2 lugë çaji vaj ulliri (ekstra të virgjër)
3 thelpinj hudhër (të shtypura)
1 lugë çaji rigon (i thatë)
kripë
piper
1 filxhan djathë Mocarela

Përgatitja
1
Nxehim më parë skarën.
2
Marrim rreth 500 gr bukë të mbushur me 5 lugë gjelle gjalpë, të zbutur.
3
Presim bukën në feta 25 deri në 26 mm të trasha.
4
Në një tas të vogël, përziejmë gjalpin, vajin e ullirit, hudhrën, oregano, kripën dhe piperin. Shpërndajmë përzierjen në fetat e bukës.
5
Në një fletë pjekjeje mesatare, rregullojmë fetat e bukës dhe i lemë të piqen për 5 minuta, ose derisa të marrin një ngjyrë kafe të lehtë. I kontrollojmë shpesh që të mos digjen.
6
I largojmë nga skara. I vendosim sipër djathin dhe i kthejmë sërish në skarë për 2 deri në 3 minuta, derisa djathi të bëhet ngjyrë kafe e lehtë dhe të shkrihet. E shërbejmë menjëherë.

Articles You May Like

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Petanik me pulë
Petulla të mbushura me krem
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Supë me mish të grirë, perime dhe kos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *