Bukë e mbushur me perime

Brumera, Perime

Përbërësit: për brumin:
300g miell, 12g maja, 50ml vaj ulliri, 500ml ujë, 10g kripë, 10g sheqer.
Për mbushjen: 4 qepë të kuqe mesatare, 1 spec i kuq i madh, 1 karotë, 20ml vaj ulliri, kripë, piper i kuq kokërr, piper i zi, dhe sipas dëshirës edhe spec djegës.

Përgatitja:
Sheqerin dhe majanë i hedhim në një gotë me pak ujë dhe e lëmë mënjanë për 10 minuta. Ndërkohë sitim miellin dhe i shtojmë me radhë, majanë, ujin, vajin e ullirit dhe në fund kripën. E punojmë derisa të përftojmë një masë homogjene dhe e
lëmë mënjanë në një vend të ngrohtë derisa të dyfishojë masën e tij. Ndërkohë në një tigan të nxehtë shtojmë vaj ulliri
dhe me radhë skuqim perimet e prera hollë. Shtojmë erëzat sipas dëshirës dhe e lëmë të ftohet.
Kur brumi të ketë ardhur, e hapim një petë gjatësore dhe e presim si halat e peshkut. Në mes vendosim mbushjen e perimeve dhe fillojmë të thurim sipër prerjet e bëra më sipër. E lëmë të vijë për 10-15 minuta dhe pasi e lyejmë me të verdhë veze e pjekim në furrë të ngrohur më pare me 180 gradë.

Per te bere porosine tende kliko ne foto ! Perfitoni 50%ulje ! KUjdes, sasia e limituar !

Articles You May Like

Patate furre me limon dhe rozmarinë
Makarona me salcë domatesh të pjekura
Kek me mollë dhe portokalle
Supë me hithra karrotë dhe patate
Tavë me peshk dhe perime