Bukë e ëmbël

Brumera

Përbërësit:
500g miell, 6g maja e thatë, fryers ëmbëlsirash, 1 paketë, 50g gjalpë i butë, 20g sheqer, 20g sheqer pluhur, 50ml qumësht + 50ml
ujë ambienti, 20g sheqer, 1 e verdhë veze.

Majanë dhe 20g sheqer i hedhim në një gotë me pak ujë dhe i lëmë mënjanë për 10 minuta. Sitim miellin dhe shtojmë me radhë, majanë, qumështin me ujin, gjalpin dhe në fund kripën. Punojmë brumin derisa të bëhet homogjen dhe e lëmë të vijë në vend të ngrohtë të mbuluar me pecetë të lagur ose qese transparente deri sa të dyfishojë masën. Shtojmë letër furre në tavë dhe i japim brumit formën që duam. E lëmë sërish 10 minuta pastaj i lyejmë me të verdhë veze dhe i pjekim në furrë të nxehur me 180 gradë për 45 minuta.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2Mhvq7i
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3dGh9MD
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Mollë të karamelizuara me arra
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi