Brusketa me ton, domate dhe qepë

Antipasta

Përbërësit:

4 feta bukë sipas shijes suaj

100 gr ton natyral

1 qepë lejla

4 domate të pjekura

Ullinj jeshil

Vaj ulliri e.v

Kripë dhe piper

Përgatitja:

Lani domatet dhe lërini për disa sekonda në ujë të nxehtë. Pritini në kubikë të vegjël.

Prisni qepët në copëza të vogla dhe vendosini në një kulluese makaronash. Më pas shpëlajini. Në një tas copëtoni tonin, shtoni pak vaj ulliri, domatet, qepët, disa ullinj të prerë në kubikë, kripë e piper.

Piqni pak fetat e bukës në tigan dhe më pas shpërndajuni sipër përbërjen me ton dhe qepë.

Kliko ne foto per te bere porosine tende!

Articles You May Like

Kokteil Mai Tai
Kek me krem djathi
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Patate të ëmbla me mish të grirë
Pulë me ullinj dhe hudhra