Brokoli me kos

Antipasta, Perime, Te shpejta, Vegjetariane

Përbërësit
  • 300 gr brokoli
  • 300 gr kos
  • 1 thelpi hudhër
  • vaj ulliri
  • kripë
  • piper
  • 100 gr domate qershi
Përgatitja
1
Në fillim ziejmë brokolin.
2
Përgatisim kosin me hudhër dhe vaj ulliri.
3
Brokolit i hedhim sipër kosin e përgatitur dhe domatet qershi.

Articles You May Like

Vongole me verë të bardhë
Jambalaya – Gatime Deti
LEVREK I PJEKUR ME PATATE
Paella Spanjolle me fruta deti
MERLUC ME SALCË DOMATE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *