Brokoli me Djathë Çedar

Antipasta, Perime
Përbërësit
  • 2 e gjysmë gota brokoli
  • vezë
  • 1/2 filxhan çaji bukë (tulin, e copëtuar)
  • 1/4 filxhan çaji qepë (të grira)
  • 1/4 filxhan çaji majonezë
  • 1 filxhan çaji djathë Cheddar
  • 1 e gjysmë lugë çaji lëkurë limoni
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1/4 lugë çaji piper i zi
Përgatitja
1
Shtojeni brokolin në një tenxhere me ujë dhe vendoseni në zjarr të ziejnë për rreth 5 minuta. Më pas shpëlajini me ujë të ftohtë.
2
Shtoni vezët dhe bukën e copëtuar në një tas të madh. Përzijini mirë që të kombinohen plotësisht.
3
Hidhni më pas qepën, majonezën, djathin, lëngun e limonit, pak kripë dhe piper të zi. Shtoni brokolin e gatuar dhe përzijeini mirë të gjithë përbërësit.
4
Mbushni format e kifleve me masën e përgatitur .
5
Vendosini në furrë të piqen për rreth 25 minuta në temperaturën 175 gradë Celcius.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Bukë me vezë
Supë me lëng mishi
Zupë me kos dhe biskota
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *