Bizele të çastit

Perime, Te shpejta

Përbërësit për 6 persona:

  • 1 kg e 200 g
  • 2 lugë gjelle gjalpë
  • kripë, piper
  • 5 fije kopër

Përgatitja: 

Bizelet pastrohen, zihen në ujë të valuar dhe kullohen. Në një enë me yndyrë hidhen bizelet, përzihen pak dhe skuqen për 5 minuta. Hidhet kripë, piper e kopër e grirë. Kjo gjellë përdoret më tepër si garniturë.

*Hypertea
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/3qSWnxj
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3bpHyf5
*Parazol
Per Shqiperi porosit ketu : https://bit.ly/37yyaVf
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3k8PkO6