Biskota të shkrifëta me arrë kokosi per 5 minuta

Embelsira, Te shpejta

Përbërësit:

160 g arrë kokosi 100 g sheqer

100 g gjalpë

2 vezë

4 lugë miell

Vanilje

Në tas rrahim vezët me sheqerin, shtojmë gjalpin, arrën e kokosit pluhur, miellin dhe vaniljen. Formojmë brumin dhe i japim formë rrumbullake, i shtypim pak dhe i vendosim në tavë. I pjekim në furrë të para ngrohur më parë me 180 gradë për 15 minuta derisa të marri ngjyrë të artë.

*Hypertea
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/3qSWnxj
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3bpHyf5
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Mollë të karamelizuara me arra
Mish me spinaq dhe oriz në furrë
Tavë me mashurka
Ëmbëlsirë me arra dhe portokall
Petanik me pulë