Bërxolla derri me kërpudha

Pjata kryesore

Serviret për (persona):4 Persona

Përbërësit

 • 1 qepë e grirë imët
 • 500 gramë kërpudha të freskëta
 • 4 bërxolla derri
 • 1 thelpi hudhër për shije
 • 2 lugë gjelle vaj luledielli
 • kripë dhe piper.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Në fillim marinojmë bërxollat me kripë, piper dhe hudhra. I skuqim ato në një tigan me pak vaj luledielli.
 2. Pasi të kenë marrë ngjyrë shtojini qepën, kërpurdhat dhe trazojini mirë.
 3. Lërini 15 minuta, derisa qepa dhe kërpurdha të ulin volumin mirë. Mund t’i shtoni edhe një gotë ujë.
 4. Në fund servirini bërxollat e ngrohta duke u shtuar garniturën me kërpurdha sipër.
 5. Pjata juaj është gati!
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published.