Banane dhe Mollë të skuqura

Embelsira, Per femije, Te shpejta

Përbërësit
  • 2 kokërr mollë
  • 4 copë banane (mesatare)
  • 45 gr gjalpë
  • 5 cl rum
  • 100 gr sheqer kaf
Përgatitja
1
Qëroni bananet dhe pritini me njëfarë këndi. Në të njëjtën kohë, pastroni mollët dhe pritini edhe ato në feta.
2
Në një tigan shkrini gjalpin dhe hidhni sheqerin që të skuqet dhe trazojeni vazhdimisht, në mënyrë që të mos digjet.
3
Në momentin që sheqeri ka shkrirë dhe ka marrë një ngjyrë disi të kuqe, atëherë shtoni bananet dhe mollët.
4
Me kujdes kur t’i ktheni në mënyrë që të mos u prishet forma që kanë. Kthejini në anën tjetër, shtoni rumin dhe lërini derisa ai të avullojë. Pjata është gati.

 

Articles You May Like

Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Bukë me vezë
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka
Zupë me kos dhe biskota
Petulla të mbushura me djathë të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *