Aperitiv me Shalqi

Pije dhe Kokteil, Te shpejta

Përbërësit
  • 2 feta shalqi
  • 1 lugë gjelle lëng limoni (i freskët)
  • 0.1 gr piper
  • 800 ml ujë (mineral i pagazuar)
Përgatitja
1
Hiqini shalqirit lëkurën dhe farat, priteni në copa dhe frulojeni bashkë me një gotë ujë të ftohtë.
2
Shtoni lëngun e limonit.
3
Hidheni nëpër gota dhe zbukurojeni me feta shumë të holla pjepri.

Articles You May Like

Jahni me bizele
Tiramisu shtëpie me çokokrem
Kek me mollë dhe portokalle
Shishqebap shtëpie
Pulë në tavë me finok dhe limon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *