Antipastë specash

Antipasta, Perime, Te shpejta, Vegjetariane

Përbërësit
  • 100 gr açuge (të kripura)
  • spec i kuq
  • spec i verdhë
  • gjalpë
  • hudhër
  • qumësht
  • vaj ulliri (ekstra i virgjër)
Përgatitja
1
Skuqni në vaj dhe gjalpë açuget pa hala, të prera dhe me 2 thelpinj hudhra.
2
Shuajeni me 4 lugë gjelle qumësht, shtoni specat e prerë dhe gatuajini përreth 15 minuta.
3
Shërbejini të ngrohtë me salcën e shijshme.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *