Antipastë me Domate qershizë

Antipasta, Perime, Te shpejta

Përbërësit
  • 570 gr domate qershi (të përgjysmuara)
  • 170 gr borzilok (të freskëta)
  • 450 gr djathë Mocarela(topa të vegjël, të freskët)
  • 3 lugë gjelle vaj ulliri
  • kripë
  • piper
Përgatitja
1
Në një kruajtëse dhëmbësh futim një gjysmë domateje qershizë, një gjethe të vogël borzilokudhe një top djathi mozzarella derisa të përdoren të gjithë përbërësit.
2
Hidhni pak vaj ulliri mbi domatedjathë dhe borzilok, duke e lënë fundin e kruajtëse së dhëmbëve të pastër.
3
I spërkasim me pak kripë dhe piper. I shërbejmë menjëherë.

Articles You May Like

Supë me lëng mishi
Akullore me kakao
Bukë me vezë
Zupë me kos dhe biskota
Hallvë me arra dhe lëng portokalli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *