Akullore me Banane

Akullore

Përbërësit
6 banane
shurup (për dekorim)

Përgatitja
1
Vendosim 5 banane të prera në feta 0.5 cm në frigorifer në ngrirje.
2
Pasi të kenë ngrirë shumë i vendosim në një frulator duke i shtuar një banane normale të temperaturës së ambientit.
3
I frulojmë për 5 minuta derisa ato të kthehen në akullore dhe i servirim me reçel ose me shurup çokollate.

Articles You May Like

Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Supë me lëng mishi
Tavë me bamje
Zupë me kos dhe biskota
Oriz me midhje dhe perime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *