Month: March 2018

Përbërësit 1 pulë (e plotë, e prerë në 8 copa) 1/2 filxhan salcë soje 3/4 filxhan uthull e bardhë (e distiluar) 1 kokërr hudhër (e qëruar dhe e grimcuar) 2 lugë gjelle xhenxhefil (rrënjë të freskëta, të prera hollë në feta) 2 gjethe dafine 1/2 lugë gjelle piper i zi (kokërr) Përgatitja 1 Përziejmë pulën,
0 Comments