Tave me sallam

Kalorike, Pjata kryesore
Përbërësit
  • 400 gr sallam
  • domate
  • 4 kokrra vezë
  • 1 gotë qumësht
  • 200 gr djathë Cheddar
  • 1 lugë gjelle mustardë
  • 1/4 lugë gjelle pluhur qepe
  • kripë
  • piper i zi
  • vaj
Përgatitja
1
Fillimisht prejeni sallamin në copa të vogla. Vendosni një tigan me vaj në zjarr, hidhni pak vaj ulliri dhe skuqni sallamin dhe lëreni mënjanë.
2
Prejeni domaten në kubikë.
3
Ndërkohë në një enë shtoni 4 vezë, qumështin, kripë, piper dhe trazojini mirë. Shtoni domaten e prerë në kubikë dhe sallamin e skuqur. Shtoni edhe djathin çedar, 1 lugë mustardë dhe trazojini mirë.
4
Hidheni në një tavë masën e përfituar dhe lëreni në furrë për 1 orë, në 160 gradë Celsius.

Articles You May Like

Pite të mbushura me spinaq dhe djathë
Pica Vegjetariane
Tavë me perime dhe mish pule
Krep me Çokollatë
Pica me ton

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *